Що таке суборенда приміщення?

25 Лютого 2021

Суборенда приміщення – це  передача орендованої нерухомості орендарем в користування третій особі. Є один зі способів заробітку орендаря, який здає орендоване ним приміщення для отримання прибутку. Експерти вважають, що для суборенди найкраще підходять нежитлові приміщення. Оскільки орендуючи велику торгову площу за зниженими цінами, орендар може заробити на ній, здаючи  третім особам по вищій ціні.

Хоча останнім  часом  популярністю користується суборенда квартир та апартаментів. Наприклад, орендар знімає квартиру довгостроково, а третім особам здає подобово.

Поняття суборенди трактується в 774 статті Цивільного кодексу України. Порядки передачі майна в суборенду та особливості укладання договору також обумовлені в законі.

Суборенда – це передача орендованої нерухомості (майна) в оренду третій особі.  За договором суборенди орендар за згодою орендодавця передає на певний строк частину або все найняте ним приміщення у користування суборендарю.

При суборенді укладається дві угоди оренди:

  • Основний договір оренди з правом на суборенду (на перездачу)
  • Договір суборенди між первиним та новим орендарем.

Суборенда і оренда: договір суборенди не може існувати без основного договору оренди:

 Термін договору суборенди не може перевищувати  строку основного договору оренди нерухомості.

Якщо достроково розривається договір оренди нерухомого майна, разом з ним одночасно припиняє діяти і договір суборенди.

Доля договору суборенди залежить не тільки від суборендодавця, але і від власника майна. З укладенням договору суборенди орендар стає вторинним орендодавцем, але він, як і раніше, є повноправним учасником первинної угоди про оренду. Оскільки договір суборенди похідний, його юридична доля залежить від основної угоди.

При яких умовах можна здавати нерухомість в суборенду?

В законі зазначається, що майно орендар  може здати в суборенду, якщо на це йому дав дозвіл власник майна або довірена ним особа, якщо в договорі оренди прямо не визначено право орендаря передавати орендоване майно в суборенду без згоди власника.

Важливо згоду на суборенду власнику надавати в письмовій формі у відповідь на звернення орендаря. Зазвичай у переважній більшості договорів оренди вже є вказаний пункт про суборенду. Деякі власники нерухомості дають дозвіл на суборенду, дають орендарю право самим вибирати майбутніх суборендарів та вказувати умови, на яких вони будуть здавати нерухомість. Інколи власники забороняють здавати їх майно в суборенду, або вимагають щоразу звертатись до них за згодою, а також контролюють весь процес здачі в суборенду.

Про терміни суборенди нерухомості:

Запам’ятайте, угода піднайму є похідною. Вона  укладається на термін дії основного  договору оренди, і  в жодному разі не може перевищувати період зазначений там.

Майбутнім субарендаторам треба прискіпливо вивчати умови основної угоди, де зазначені терміни дії, а також можливості її дострокового розірвання.

Крім того, обмеження за часом піднайму може міститися у відповіді власника на запит орендаря з проханням дозволити суборенду (такий запит та відповідь на нього додається до договору).

 

Інші новини