Технічне обстеження об’єктів та енергоефективність

Група компаній «АЛТАНА» є атестованою згідно з вимогами ДАБІ організацією, енергоаудитором, який має право здійснювати візуальне та технічне обстеження споруд та визначати їх енергоефективність. Державна архітектурно-будівельна інспекція рекомендує нашу компанію на своєму офіційному сайті як спеціалістів з проведення заходів з технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єктів. До нашої команди входять атестовані фахівці, що проводять дану експертизу згідно з законодавством України.

Послання групи компаній «АЛТАНА» на офіційному сайті ДАБІ: Інформація про виконавців робіт з обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, підприємства, установи та організації, у складі яких є відповідальні виконавці таких робіт

technical-inspection-1

Сертифікацію енергоефективності проводять для:

 • об’єктів будівництва, будівель і частин будівель, що здаються в оренду більше, ніж на рік;
  об’єктів будівництва, будівель і частин будівель, що здаються в оренду більше, ніж на рік;
 • будівель з опалювальною площею більше ніж 250 кв. м, де локалізовані державні органи і ведеться прийом громадян;
  будівель з опалювальною площею більше ніж 250 кв. м, де локалізовані державні органи і ведеться прийом громадян;
 • будівель, де проводиться термомодернізація, що проводиться за рахунок державної підтримки, і що спрямована на отримання класу енергоефективності споруди не нижче мінімальних вимог.
  будівель, де проводиться термомодернізація, що проводиться за рахунок державної підтримки, і що спрямована на отримання класу енергоефективності споруди не нижче мінімальних вимог.

Технічне обстеження будівель і споруд

Технічне обстеження виконується з метою визначення відповідності об’єктів нерухомості вимогам, та визначення справжнього фізичного стану будівлі або споруди. З’ясовуємо ступінь надійності конструкції — це дає можливість оцінити, чи може об’єкт вводитись та перебувати в експлуатації.

Технічне обстеження об’єктів допомагає виявити дефекти, запобігти аварійних обвалень, дає змогу вчасно провести ремонтні роботи і продовжити термін служби будівель та споруд.

Роботи ведуться відповідно до діючої нормативної бази державно-будівельних норм (ДБН), до державних стандартів України (ДСТУ) та інших регламентів містобудівної діяльності.

Група компаній «АЛТАНА» проводить технічне обстеження об’єктів:

 • перед ремонтними роботами;
 • перед початком експлуатації;
 • при недомовленості між замовником і виконавцем будівельних робіт;
 • при необхідності визначення збитків від нещасних випадків;
 • для відновлення документів;
 • при продажу або купівлі будівлі;
 • для визначення вартості робіт.

На підставі чинної правової бази «АЛТАНА» видає звіт про технічний стан об’єкта, до якого входять:

 • категорія будівлі;
 • висновок про стан будівлі;
 • причини деформації;
 • рівень зношування конструкцій;
 • усунення недоліків;
 • список пошкоджень з їх описом;
 • фотоматеріали;
 • опис міцності матеріалів.

Оформлення паспорту енергоефективності

certificate-energo

Найчастіше до групи компаній «АЛТАНА» за експертизою звертаються представники шкіл, лікарень та подібних муніципальних будівель, тому що саме для них питання зниження витрат на опалення, газ та електроенергію являються найважливішими. Адже для отримання державного фінансування вони повинні пред’явити паспорт енергоефективності. Не дивлячись на це, до «АЛТАНИ» за експертизою технічного обстеження споруд та проведення енергоефективності може звернутися кожен девелопер, забудовник чи приватна особа.

Мета групи компаній «АЛТАНА» – пошук оптимальних рішень у сфері енергоефективності, тому що збереження ресурсів є одним з найважливіших питань сучасності.

Розрахунки несучої здатності будівельних конструкцій, визначення загального стану будівлі з метою планового огляду, визначення стану розвитку деформації будівлі, визначення стану після природних або техногенних аварій, планування капітального ремонту, техобстеження при придбанні будівлі, визначення збитків, нанесений при будівництві, технічний висновок стану будівлі, перевірка інженерних мереж, визначенні ступеня аварійності будівлі, загальна оцінка будівлі перед покупкою нерухомості, визначення об’ємної деформації споруди, вивчення прогинів і зсувів в несучої конструкції, встановлення показників міцності і вологості бетону, виявлення прихованих деформуючих процесів, встановлення параметрів ухилу будівлі, вивчення глибини і величини тріщин, вивчення параметрів повітропроникності, звукопровідності і теплоізоляції, визначення наявності вібрацій, встановлення ступеня усадки фундаменту, встановлення конфігурації споруд та багато іншого входить до послуг техобстеження групи компаній «АЛТАНА».

Проведення експертизи з енергозбереження

technical-inspection-2

На законодавчому рівні вже існує програма по боротьбі з тратою енергоресурсів та існує програма утеплення будівельних об’єктів (вже збудованих та тих, що ще будуються). Для таких будівель необхідно проводити технічне обстеження та визначати енергоефективність. Наприклад, звіт про стан об’єкта дозволяє дізнатись як і в якій кількості будівля потребує утеплення. Звісно, забудовник чи власник може виконати утеплення на свій страх та ризик, але частіше йому не вистачає професійних знань та навиків у питанні вибору матеріалу тощо, і самостійне утеплення доводиться переробляти – це колосальна втрата коштів. Звіт дозволяє дізнатись і про інші недоліки будівлі.

До нас звертаються у випадках, коли треба підрахувати кількість збитків та їх грошовий еквівалент. Такі ситуації трапляються у разі непрофесійного, недбалого виконання будівельних робіт — у такому разі фахівці групи компаній «АЛТАНА» виїжджають на об’єкт, проводять дослідження, дають експертний висновок, що роботи були дійсно виконані не відповідно до чинних державно-будівельних норм, складають кошторис та підраховують збиток, щоб був нанесений замовникові.

Ще одним з прикладів послуг групи компаній «АЛТАНА» у галузі технічного обстеження об’єктів та споруд та визначення енергоефективності є допомога у закінченні процесу будівництва. У випадку коли забудовник заявляє, що існуючих інвестицій недостатньо для завершення будівництва, наші фахівці роблять обстеження, встановлюють стан та етап, на якому знаходиться об’єкт, встановлюють обсяг робіт, що необхідні для завершення, складають кошторис та встановлюють конкретну суму інвестицій, яка необхідна для завершення будівництва. Ця послуга дозволяє врегулювати стосунки між забудовником та інвестором, а також «підстраховує» обидві сторони – кошторис дасть змогу побачити на власні очі, на що будуть витрачені гроші.

Енергоефективність будівель

technical-inspection-4

Закон України «Про енергетичну ефективність будівель» у 2019 році запровадив обов’язкову сертифікацію енергетичної ефективності будівель. Його було створено для забезпечення енергетичної ефективності будівель та для раціонального споживання енергетичних ресурсів.

Група компаній «АЛТАНА» надає наступні послуги з питань проведення технічного обстеження об’єктів та визначення енергоефективності:

 • оцінка стану будівельної конструкції на об’єкті;
 • надання висновків щодо можливості реконструкції будівель, у тому числі при процесі реконструкції;
 • надання звіту про стан об’єкта;
 • надання рекомендацій щодо укріплення будівлі;
 • експертний висновок щодо заданих об’єкту збитків через некваліфіковано виконані роботи та супровід судових справ;
 • видача паспорта енергоефективності об’єкта.

Процес технічного обстеження об’єктів та визначення їх енергоефективності допоможе в зменшенні витрат на оплату комунальних платежів, а саме за опалення, газопостачання та електроенергію.

Процес технічного обстеження об’єктів та визначення енергоефективності з групою компаній «АЛТАНА» займає 1-2 тижні. Чекаємо на ваш дзвінок або візит та будемо раді співпраці.

Зателефонувати нам!