Що потрібно знати при покупці “сталінки”?

25 Березня 2021

Будинки сталінської забудови вважаються елітними ще з часів СРСР. І дарма що  сьогодні вік деяких з них вже підбирається до 100 років, багато хто до цього часу  надають перевагу «сталінкам», ніж нудним новобудовам.

«Сталінками» або сталінськими будинками вважаються житлові будинки, зведені в роки правління Йосипа Віссаріоновича Джугашвілі (Сталіна). Розквіт архітектури припадає на 1930-1950-ті рр.

Хоча будинки тоді проєктуватися різні, найвідомішими стали будівлі, виконані в дусі «сталінського ампіру», з властивими йому монументальністю, помпезністю і навіть деякою театральністю декорацій. Саме в такій стилістиці були забудовані центральні вулиці та проспекти великих міст.

Проміжок  у 20 років – суттєвий.  Особливо, якщо він ще розділений подіями Другої світової війни. Тому експерти традиційно ділять цей проміжок на два періоди.

Довоєнні

В середині 30-х років та до початку війни будівництво нових будинків не було серйозно обмежене в часі та ресурсах, тому житлові будинки зводились більш ретельно. Будівництво однієї «сталінки» в середньому займало 5-6 років.

Особливу увагу звертали саме на декор таких будівель. Їх  відрізняють  витончені  фасади, розмах і доволі зручне планування.  Ці будівлі виконували дві функції. По-перше, були комфортабельним житлом, по-друге – прикрашали місто.  Зазвичай будинки будувались із цегли, а зовнішні стіни були товстими.

 

Післявоєнні

Не секрет, що після війни тисячі людей залишились без своїх домівок. Тому треба було терміново відбудовуватися, нехтуючи архітектурними  тонкощами та зручним плануванням. Темпи будівництва підвищились в рази. Також особливу увагу звертали та на місткість самих споруд. У будівництві використовували дешеву білу цеглу.

Переваги та недоліки “сталінки”

Основною перевагою цих будинків вважають саме надійність будівництва, високу звуко- та теплоізоляцію стін. Кажуть, що за будівництвом таких будинків пильно наглядали правоохоронні органи. В той час за крадіжку однієї цегли з будівництва можна було потрапити під розстріл.

Також такі будинки мають зручне планування, а також є можливість майже вільного перепланування. Зараз важко в новобудовах знайти стелі понад 3 метри, а «сталінки» мають такі.

Експерти зауважують, що найголовнішою перевагою таких будівель є саме товщина стін (подекуди до 1 метра) та велика площа кімнат.

До основних недоліків таких будівель віднесемо зовнішні комунікації. Попри надійність самого будівництва, у будинках часто є проблеми з водопостачанням. Також електропроводка не витримує навантаження і потребує заміни.

Відзначимо, що деякі квартири проєктуватися без ванної кімнати. У той час вважалося, що ванна кімната для мешканців міста — недозволена розкіш. Для миття існує громадська лазня.

Проте найголовнішою проблемою “сталінок” є їхня ж перевага – висота стель. А все тому, що таку квартиру в опалювальний сезон дуже важко нагріти, тому показник в комунальних квитанціях буде доволі високий.

Інші новини