Електронний кабінет забудовника з 01.01.2020!

17 Жовтня 2019
article-3-promo

17 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила проект щодо удосконалення процесу надання адміністративних послуг в галузі будівництва. Зокрема, було запропоновано розробку Єдиної державної електронної системи — онлайн-кабінету для документообігу у сфері будівництва в електронному форматі.

Повідомляється, що Реєстр будівельної діяльності може стати повністю електронним та кожен користувач отримає можливість користуватись власним Електронним кабінетом. Запровадження такої системи вводиться з 1 січня 2020 року, але сама система буде розроблятись, звичайно, поступово, тому що програмне забезпечення має бути не тільки написане, але й детально протестоване.

Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (законопроект №1081 від 29.08.2019 року) передбачає:

 • розробку Єдиної державної електронної системи у галузі будівництва;
 • підвищення відповідальності за надання адміністративних послуг;
 • зменшення повноважень співробітників ДАБІ;
 • дозвіл на подання документів в електронній формі цілодобово;
 • спрощення умов отримання адміністративних послуг;
 • розробку узгодженості інформаційних ресурсів та суб’єктів, що здійснюють адміністративні послуги у сфері будівництва;
 • введення процесу отримання результатів в електронній формі, у той час як паперові документи видаються лише за бажанням замовника;
 • запровадження оплати за послуги, штрафи та інші фінансові процедури онлайн;
 • створення незмінного ідентифікатора споруди, що перебуває в процесі будівництва або є добудованою;
 • додання до електронної системи примірників стандартів будівельних норм, нормативних технічних документів та інших адміністративних документів;
 • відкриття доступу до загальнодоступної електронної інформації.

Навіщо потрібна Єдина державна електронна система?

Ідея створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва офіційно виникла ще восени 2018 року — потрібно було почати з підключення необхідних реєстрів, підключення органів місцевого самоврядування, оформлення громадських інспекторів для роботи в онлайн-системі Державної архітектурно-будівельної інспекції та скоординувати всі системи воєдино. Але на практиці виявилось, що це зробити достатньо складно, тому навіть у 2019 році система ще не працює.

Єдина державна електронна система у сфері будівництва — інформаційна система, що входить до складу містобудівного кадастру. Вона має створювати зручні умови для написання, вивчення, відправлення, отримання, редагування, розповсюдження та зберігання інформації у сфері будівництва. Система має забезпечувати користувача можливістю взаємодії між фізичними та юридичними особами, органами влади, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг тощо. Багато українців чекають на відкриття системи.

Новий сервіс — це зручне рішення, що зекономить час та сили замовника будівництва, дозволить звести до мінімуму корупційні ризики та зробить взаємодію між замовником будівництва та органами держархбудконтролю прозорою. Розгляд документів, їх прийняття або відхилення буде відкритим. Конфіденційними залишаться лише особисті дані користувачів нової системи.

Прогнозована структура Єдиної державної електронної системи

Електронна система міститиме:

 • Реєстр будівельної діяльності.
 • Електронний кабінет користувача.
 • Інформаційний онлайн-портал.

В Єдиній державній електронній системі матиметься сторінка для онлайн-трансляцій засідань, які надалі будуть збережені для перегляду у відкритому доступі, крім того, замовник матиме можливість бути особисто присутнім на засіданні.

До Реєстру будівельної діяльності входитиме єдиний реєстр документів, який дає право виконувати підготовчі та будівельні роботи та засвідчує введення споруд в експлуатацію. Реєстр будівельної діяльності повертатиме документи для доопрацювання, матиме право відмовити у видачі документів, а також при необхідності анульовуватиме документи.

Справжні терміни початку роботи електронної системи у сфері будівництва

У 2019 році демоверсія електронного кабінету вже має функціонувати. Обмежені можливості системи не дадуть права виконувати великий перелік дій, але щонайменше на користувачів чекає автоматизація адміністративних послуг в галузі будівництва, а також можливість подання документів онлайн для отримання права на виконання будівельних робіт та введення об’єктів в експлуатацію.

Що стосується таких послуг як технічна інвентаризація, технічний нагляд, технічне обстеження та контроль енергоефективності об’єктів, експертиза охорони праці підприємств та деяких інших, то їх функції в онлайн-системі будуть обмежені через обов’язкову присутність спеціалістів безпосередньо на території об’єкту.

Мінрегіонбуд, Державне агентство з питань електронного урядування, Верховна Рада та інші структури обіцяють, що через два роки після введення закону Єдина державна електронна система працюватиме в повному обсязі.

Які проблеми вирішить Єдина державна електронна система?

Виникнення ідеї створення електронного кабінету продиктоване не стільки сучасними тенденціями, скільки невідкладними вимогами. Занадто багато проблем виникає для клієнтів, яким потрібно скористатись адміністративними послугами у сфері будівництва.

Основі проблеми офлайн-системи:

 • обмежений спосіб подачі документів;
 • незручний час прийому документів;
 • великі черги;
 • відсутність єдиного електронного ресурсу, що містив би інформацію у сфері будівництва як в паперовій, так і в електронній формі.

Велика кількість компаній в галузі будівництва вже намагається впровадити документообіг без роздрукування паперів. Вони використовують електронні підписи. Зупиняє їх лише те, що на державному рівні це ще не прийнято. Послуга онлайн-кабінету стає все більш потрібною буквально з кожним місяцем.

Можна стверджувати, що перехід на електронну систему неминучий. Сучасне життя диктує свої умови, а можливість отримувати документи, не покидаючи свій робочий кабінет або об’єкт будівництва — це очевидна економія коштів, часу та ресурсів. Тому з нетерпінням чекаємо появи Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та обов’язково повідомимо вас про її офіційну появу. Слідкуйте за новинами групи компаній «АЛТАНА»!

Група компаній «АЛТАНА» надає консультації з приводу «будівельної амністії», а також до її послуг входить: будівельний проджект-менеджмент, будівельно-монтажні роботи, архітектурне бюро, технічний нагляд за будівництвом, БТІ та реєстрація права власності, технічне обстеження об’єктів та енергоефективність, у тому числі оформлення енергетичного паспорту, а також правова допомога, експертиза охорони праці підприємства.

Ми на зв’язку!

Інші статті