Оформлення державного акту на земельну ділянку

2 Березня 2020

Які труднощі виникають під час присвоєння права на власність із державними актами старого зразка? Яку документацію потрібно зібрати і де її правильного оформити? Шукайте підказки і нашій новій статті.

Державні акти старого зразка

Люди, які оформляли документи у період 1990-2013-х років отримали на руки державний акт.
Зовнішній вигляд цих документів змінювався: вони були спочатку рожевого зразка потім зеленого.
Де можна отримати додаткову інформацію про необхідний пакет документації для оформлення права власності на земельну ділянку і до кого звертатися на допомогу.

Державний акт рожевого зразка

Якщо у вас державний акт рожевого зразка, там відсутній присвоєний кадастровий номер, або він записаний у скороченому вигляді.

У такому випадку потрібно звернутися до районного відділу земельних відносин (управління Держгеокадастру) або до центру надання адміністративних послуг вашого району (ЦНАП) відносно присвоєння кадастрового номеру.

Спеціаліст із ЦНАПу надасть вам усю необхідну інформацію щодо документації яку вам необхідно надати або вас направлять безпосередньо до управління Держгеокадастру.

В управлінні Держгеокадастру, спеціаліст може повідомить вас про потребу замовити xml файл, та (або) технічну документацію із землеустрою яку можна замовляти у будь-якій землевпорядній організації приватного чи державного типу.
Термін підготовки цієї документації — до двох тижнів.
Вигоровлений пакет документів потрібно офіційно подати до районного відділу земельних відносин (управління Держгеокадастру) або до ЦНАПу.

Саме там відбувається процес присвоєння кадастрового номера, який триває приблизно 1 місяць.

Результ (Витяг із ДЗК), який містить повну інформацію щодо земельної ділянки: адресу, кадастровий номер та ін. Додатково перевірити земельну ділянку можна на сайті Публічної кадастрової карти, зокрема на сайті https://feodal.com.ua/ просто заповнивши місце для кадастрового номеру (відповідно на карті із супутниковим знімком буде зображено земельну ділянку, а у табличці вказано кадастровий номер, площа землі, призначення або код землі)

З цим витягом ви можете звернутися до нотаріуса або державного реєстратора і пройти процес реєстрації права власності (внесення інформації до Державного реєстру нерухомого майна) із присвоєним кадастровим номером.

Державний акт зеленого зразка

Якщо у вас на руках державний акт зеленого зразка, вам варто пересвідчитись у правильності вашої документації, оскільки ведення кадастрових карт це ручна робота і, на жаль, ніхто не застрахований від помилок.

Для цього потрібно завітати на сайт Публічної кадастрової карти, зокрема на сайті https://feodal.com.ua/ . Там ви можете ввести свій кадастровий номер та побачити:

 • площу земельної ділянки
 • призначення

 

altanaua.com

 

Додаткові послуги Публічної кадастрової карти

 

 1. Перевірка земельної ділянки
 2. Витяг з ДЗК про земельну ділянку
 3. Експертна оцінка земельної ділянки
 4. Обмінний XML файл
 5. Черговий кадастровий план
 6. Інформаційна довідка з ДРРП

Замовити послугу та оплативши її можна отримати документи в електронному вигляді або ж у паперовому, обрати відділ ЦНАПу, у якому буде зручно забрати готову документацію

При замовленні послуг не власником землі, необхідно надати довіреність на право представляти інтереси іншої людини.

Відсутні дані

У випадках коли ви маєте кадастровий номер, але система показує інше призначення землі, або інше площу, або що ваші дані відсутні у карті – вам потрібно звернутись до районного відділу земельних відносин (управління Держгеокадастру) або до центру надання адміністративних послуг вашого району (ЦНАП).

 

altanaua.com

Там, у спеціаліста ви можете отримати інформацію: якої саме документації вам не вистачає для коригування даних, коли присутні помилки при оформленні документації, а саме:

 1. Вказана помилкова площа
 2. Помилкова адреса
 3. Недостатня інформація про власника
 4. Взагалі відсутні дані

Всі ці неточності вирішуються у районному управлінні Держгеокадастру. (порядок наведено на початку статті)
При внесені змін або виправленні помилок у оформленні документації надається новий витяг із Державного земельного кадастру (Витяг із ДЗК).

Шановні клієнти! Завжди уважно передивляйтесь та перечитуйте документацію яку отримуєте на руки, від помилок ніхто не застрахований, а вчасно виявлені помилки швидко виправляються. Бережіть свій час!

Група компаній “Алтана” ваш досвідчений помічник у будівельному світі. Не витрачайте власні нерви та час на оформлення документації зверніться до нас. Професіонали нашого юридичного відділу прослідкують за правильністю оформлення всього пакету необхідної документації.

Інші статті